Rowerowe Sygnały

Pogrzeb Zimy i Rowerowe Powitanie Wiosny 2019

24 marca w Poznaniu po raz kolejny odbył się Pogrzeb Zimy i Rowerowe Powitanie Wiosny. To taka nowa miejska tradycja rodzinnego, międzypokoleniowego i radosnego święta powitania nowej pory roku.

Pogrzeb Zimy odbędzie się już po raz 9, Rowerowe Powitanie Wiosny już po raz 27, ale po raz drugi łączymy siły by maszerując, pedałując i trąbiąc, kolorem, ogniem i radością zbudzić Miasto Poznań ze snu zimowego – zachęcali na Facebooku organizatorzy.

Tegoroczną nowością była zbiórka dla niesamowitej ekipy z Fundacja Dom Autysty, która buduje swoją siedzibę na poznańskich Ogrodach i potrzebuje wsparcia. W ramach imprezy można było również pleść wianki, budować marzannę, malować blade twarze i transparenty, a także udać się na stoisko Policji i oznakować sobie rower.

Trasa rowerowego peletonu: start na rogu deptaku Św. Marcin/Gwarna – Święty Marcin – Ratajczaka – plac Wolności – al. Marcinkowskiego – plac Wolności – Ratajczaka – 27 grudnia – Fredry – Kościuszki – Taczaka – Ratajczaka – Kościuszki – Półwiejska – plac Wiosny Ludów – Szkolna – Jaskółcza – Wrocławska – Stary Rynek – Woźna – Ewangelicka – park Stare Koryto Warty – Wartostrada – koniec na parkingu przy Moście Rocha.

Poniżej relacja z przejazdu. Jak widać pogoda i frekwencja dopisała 🙂

Do zobaczenia w przyszłym roku.

Lektura obowiązkowa

Dołącz do dyskusji

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dołącz do dyskusjix

Ciasteczka

Ta strona używa ciasteczek oraz zewnętrznych skryptów dla lepszego dostosowania treści do użytkownika.